Wójt Gminy:
Zenon Stefanowski 2010-2014
Adam Kasprzak 2002-2010
Zygmunt Beczek 1991-2002
Przewodniczący Rady Gminy:
Marek Cąkała 2010–2014
Irena Syczewska Syroka 2006 –2010
Zenon Stefanowski 200 –2006
Stefan Opaliński 1998–2002
Ogólna charakterystyka gminy
Gmina Kłoczew położona jest w odległości 12 km od Ryk, w pobliżu drogi krajowej nr 17 o znaczeniu międzynarodowym relacji Warszawa-Lublin. Graniczy z sześcioma gminami: Trojanów, Żelechów, Wola Mysłowska, Krzywda, Nowodwór i Ryki.
Teren gminy to powierzchnia urozmaicona malowniczymi dolinami rzeki Okrzejki i Swarzyny, zwartymi kompleksami leśnymi oraz nielicznymi zbiornikami wodnymi.
Obszar gminy podzielony jest na 27 sołectw w obrębie, których znajduje się 29 miejscowości: Borucicha, Bramka, Czernic, Gęsia Wólka, Gózd, Huta Zadybska, Jagodne, Janopol, Julianów, Kawęczyn, Kąty, Kłoczew, Kokoszka, Kurzelaty, Nowe Zadybie, Padarz, Przykwa, Rybaki, Rzyczyna, Sokola, Sosnówka, Stare Zadybie, Stryj, Wojciechówka, Wola Zadybska, Wola Zadybska-Kolonia, Wygranka, Wylezin, Zaryte, Żwadnik i 7 413 mieszkańców, w tym: 3 742 mężczyzn i 3 671 kobiet. Gmina Kłoczew ma charakter typowo rolniczy, charakteryzujący się dość wysokim poziomem produkcji zwierzęcej znacznie przewyższającym średni w powiecie ryckim i województwie lubelskim. Zdecydowanie przeważa chów bydła mlecznego i trzody chlewnej.
Peryferyjne położenie w stosunku do dużych miast, czyste ekologicznie środowisko naturalne i różnorodność krajobrazowa są niekwestionowanym walorem gminy Kłoczew sprzyjającym rozwojowi turystyki. Dodatkowo na terenie gminy znajdują się godne uwagi zabytki historyczne, do których należą: pochodzący z okresu baroku zespół Kościoła Parafialnego p.w. Jana Chrzciciela w Kłoczewie, zespół dworsko-parkowy w Jagodnem z XVIII/XIX wieku, zespół dworski w Starym Zadybiu z połowy XIX wieku.
Na terenie gminy kwitnie aktywność społeczna, kulturalna i sportowa przybierając różne formy. Zarówno instytucje kultury jak też powstałe stowarzyszenia wiejskie działają w szczególności na rzecz ochrony dorobku minionych pokoleń, zachowania tradycji i wzmocnienia integracji mieszkańców (dożynki, imprezy cykliczne).
Najważniejsze osiągnięcia inwestycyjne