Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Dożynki powiatowo-gminne za nami…

Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne przyciągnęły wielu mieszkańców. Upalny dzień nie zniechęcił nikogo do tego, aby skorzystać z licznych atrakcji, które zorganizowano w Zadybiu Starym.

Podczas mszy świętej w intencji rolników ks. Prałat Eugeniusz Filipiuk, ks. dr Piotr Paćkowski oraz ks. Kan Stanisław Chodźko przyjęli z rąk starosty dożynek, pana Jerzego Antolaka oraz starościny dożynek, pani Anny Paterek, symboliczny bochen chleba.

Po nabożeństwie można było podziwiać wieńce dożynkowe, zaś przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Ryckim Dariuszem Szczygielskim oraz Wójtem Gminy Kłoczew Zenonem Stefanowskim podzielili się chlebem z uczestnikami imprezy.

W święcie plonów wzięli udział zarówno przedstawiciele władz samorządowych, jak i rządowych.

Podczas dożynek odbyły się dwa konkursy wieńców dożynkowych: gminny i powiatowy. 
W gminnym konkursie I miejsce zajął wieniec wykonany przez KGW Kłoczew, II  miejsce – wieniec             KGW z Gęsiej Wólki, III miejsce – wieniec Gminnego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „RADOŚĆ”. Jury wyróżniło wieńce przygotowane przez KGW ze Starego Zadybia i KGW 
z Kawęczyna. 

Powiatowy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy odbył się w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny i wieniec nowoczesny. Jury oceniające wieńce powiatowe w kategorii wieniec tradycyjny przyznało I miejsce wieńcowi wykonanemu przez KGW Kłoczew, II miejsce – KGW z Bazanowa, III miejsce – KGW z Korzeniowa, wyróżnienie dostały wieńce przygotowane przez KGW z Zawitały i KGW z Brzezin. Natomiast w kategorii wieniec współczesny I miejsce zajął wieniec KGW z Lenda Wielkiego, II miejsce – wieniec KGW z Kolonii Swaty, III miejsce – wieniec Koła Gospodyń Miejskich „Nadwiślańskie Babeczki” z Dęblina.

Atrakcją dla uczestników imprezy były także występy gminnych zespołów ludowych (Czerniczanki z Kapelą, Kłoczewiacy, Kawęczyn, Brzeziny, Moszczanianki) oraz zespołów: Lusowiacy, Rokicznka i Brathanki. Oprócz tego uczestnicy imprezy mogli oglądać stoiska wystawowe wielu firm  i instytucji, wystawy twórców ludowych, wystawę zabytkowego sprzętu rolniczego 
i gospodarstwa domowego. Najmłodsi umilali sobie czas w przygotowanym specjalnie dla nich parku rozrywki. Wspólną zabawę zakończyła zabawa z zespołem Nemesis.

  

Autor: Ewa Urban
Powrót